Musikprogram 2021

Lørdag d. 21. august 2021:

Kl. 11.30 PLADSEN ÅBNER
Kl. 12.00 - 14.00 DOUBLE UP (Festival teltet)
Kl. 14.00 - 15.00 THE GRANDFÆTTERS (Festival teltet)
Kl. 15.00 - 16.15 HJALMER M/BAND (Store scene)
Kl. 16.15 - 17.45 DEN RØDE TRÅD (Festival teltet)
Kl. 17.45 - 19.00 DRESSED FOR ROXETTE (Store scene)
Kl. 19.00 - 20.30 DEN RØDE TRÅD (Festival teltet)
Kl. 20.30 - 21.45 ROCAZINO (Store Scene)
Kl. 21.45 - 22.45 RÆKKE 2½ (Festival teltet)
Kl. 22.45 - 24.00 POUL KREBS (Store Scene)
Kl. 24.00 - 01.00 RÆKKE 2 ½ (Festival teltet)

Musikprogram 2020 (BLEV AFLYST PGA COVID 19)

Lørdag d. 15. august 2020:

Kl. 12.00 PLADSEN ÅBNER
Kl. 14.00 - 15.00 THE GRANDFÆTTERS (Tømmergaarden teltet)
Kl. 15.00 - 16.15 ROCAZINO (Hoved scene)
Kl. 16.15 - 17.45 DEN RØDE TRÅD (Tømmergaarden teltet)
Kl. 17.45 - 19.00 DRESSED FOR ROXETTE (Hoved scene)
Kl. 19.00 - 20.30 DEN RØDE TRÅD (Tømmergaarden teltet)
Kl. 20.30 - 21.45 CITYBOIS (Hoved Scene)
Kl. 21.45 - 22.45 RÆKKE 2½ (Tømmergaarden teltet)
Kl. 22.45 - 24.00 POUL KREBS (Hoved Scene)
Kl. 24.00 - 01.00 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)

Musikprogram 2019

Lørdag d. 17. august 2019:

Kl. 12.00 PLADSEN ÅBNER
Kl. 13.00 - 14.30 ROCKHYLDEN (Tømmergaarden teltet)
Kl. 14.30 - 16.00 OLE GAS M. BAND (Hoved scene)
Kl. 16.00 - 17.15 TENNIS (Tømmergaarden teltet)
Kl. 17.15 - 18.30 BIRTHE KJÆR & FEEL GOOD BAND
(Hoved scene)
Kl. 18.30 - 20.00 ROCKHYLDEN (Tømmergaarden teltet)
Kl. 20.00 - 21.15 TRIBUTE TIL RASMUS SEEBACH
(Hoved Scene)
Kl. 21.15 - 22.15 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)
Kl. 22.15 - 23.45 LARS LILHOLT BAND (Hoved Scene)
Kl. 23.45 - 01.00 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)

Mustikprogram 2018

Lørdag d. 18. august 2018:

Kl. 12.00 PLADSEN ÅBNER
Kl. 14.00 - 15.10 OLE GAS M. BAND (Tømmergaarden teltet)
Kl. 15.10 - 16.30 MICHAEL LEARNS TO ROCK (Hoved scene)
Kl. 16.30 - 17.40 OLE GAS M. BAND (Tømmergaarden teltet)
Kl. 17.40 - 19.10 DANMARKS JOHN (Hoved scene)
Kl. 19.30 - 20.45 NEVØERNE (Tømmergaarden teltet)
Kl. 20.45 - 22.00 BON JOVI JAM (Hoved Scene)
Kl. 22.00 - 23.00 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)
Kl. 23.00 - 00.15 JOHNNY MADSEN (Hoved Scene)
Kl. 00.15 - 01.00 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)

Musikprogram 2017

Lørdag d. 19. august 2017:

Kl. 14.00 - 15.15 PETER OG DE ANDRE KOPIER (Hoved scene)
Kl. 15.15 - 16.15 TUESDAY (Tømmergaarden teltet)
Kl. 16.15 - 17.30 JOHNNY DE LUXE (Hoved scene)
Kl. 17.30 - 18.30 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)
Kl. 17.30 - 18.00 BLAK (Ungdomsteltet)
Kl. 18.30 - 19.45 L.I.G.A. (Hoved scene)
Kl. 19.45 - 20.45 RÆKKE 2 ½ (Tømmergaarden teltet)
Kl. 20.45 - 22.00 QUEEN MACHINE (Hoved scene)
Kl. 22.00 - 23.00 TØRFISK (Tømmergaarden teltet)
Kl. 23.15 - 00.30 INFERNAL (Hoved scene)

23:15 Infernal
 
Musikprogram 2016

Fredag d. 19. august - Festival teltet
Kl. 19.00 LÆRKE fra MGP
Kl. 20.30 RÆKKE 2½

Lørdag d. 20. august
Kl. 14.00 SWEETHEARTS (Stor scene)
Kl. 15.30 YELLOW CAR (Festival teltet)
Kl. 16.30 DJÄMES BRAUN (Stor scene)
Kl. 17.45 OLE GAS M/BAND (Festival teltet)
Kl. 18.45 DANSER MED DRENGE (Stor scene)
Kl. 20.15 OLE GAS M/BAND (Festival teltet)
Kl. 21.15 RASMUS WALTHER (Stor scene)
Kl. 22.30 TØRFISK (Festival teltet)
Kl. 23.30 DIE HERREN (Stor scene)

 

 

Musikprgram 2015

Fredag d. 14. august - Festival teltet
Kl. 1900 SEEBACH JAM
Kl. 2045 CISILIA M/BAND
Kl. 2230 MICHAEL HARDINGER BAND

Lørdag d. 15. august
Kl. 1400 SØMÆNDENE (Stor scene)
Kl. 1515 ROGER AND OVER (Festival teltet)
Kl. 1615 RASMUS WALTER (Stor scene)
Kl. 1730 ROGER AND OVER (Festival teltet)
Kl. 1830 L.I.G.A. (Stor scene)
Kl. 1945 NOAH (Festival teltet)
Kl. 2045 QUEEN MACHINE (Stor scene)
Kl. 2215 TØRFISK (Festival teltet)
Kl. 2315 KATO (Stor scene)

Musikprogram 2014

Fredag d. 16. august:

Kl. 17:00 Campingpladsen åbner (se regler for camping ved at trykke her).

Kl. 17:00 Legeland åbner.
Kl. 19:00 Basim på scenen.
Kl. 20:45 Tørfisk på scenen.
Kl. 22:15 Nevøerne på scenen.
Kl. 24:00 Slut for fredag.

Lørdag d. 17. august:

Kl. 13:00 Queen Machine på Scenen.
Kl. 14:30 Roger and over i Tømmergården Teltet.
Kl. 15:30 NABIHA
Kl. 16:45 Roger and over i Tømmergården Teltet.
Kl. 17:45 Stig og vennerne.
Kl. 19:15 Ole Gas  i Tømmergården Teltet.
Kl. 20:15 Johnny Madsen med band
Kl. 21:30 Ole Gas  i Tømmergården Teltet.
Kl. 22:30  Dodo & The Dodos   
Kl. 24:00 Morsø Festival lukker og slukker.

 

2013 - 17. august

Teltet
TRIO 413
Ole Gas
 
Scenen
Onplugged
Sømændene
Hej Matematik
Die Herren
Big Fat Snake

 

  2012 - 18. august
13:30 Peter og De Andre Kopier
15:00 Billybobbers
16:00 Die Herren
17:15 Omplugged
18:15 Zididada
19:30 Sys Bjerre
20:45 Johnny Madsen
22:00 Tørfisk
23:00 The Storm
  2011 - 20. august
13:30 The Fireflies
14:45 Morris - lokal band
15:45 De Glade Sømænd
17:00 Morris - lokal band
18:00 På Slaget 12
19:15 Ole Gas
20:15 Sweethearts
21:45 Ole Gas
22:45 Infernal
  2010 - 21. august
14:00 Alien Beat Club med band
15:00 Band of Brothers - lokal band
16:00 De Glade Sømænd
17:15 Ole Gas
18:00 Nikolaj & Piloterne
19:15 Ole Gas
20:15 Poul Krebs
21:30 Tørfisk
22:30 Bamses Venner
  2009 - 15. august
11:00 Band of Brothers - lokal band
13:30 Sys Bjerre med band
15:45 Hej Matematik
18:00 De Glade Sømænd
20:15 Sweethearts
22:45 Johnny De Luxe
  2008 - 16. august
13:30 Anne David med band
15:30 Peter & De andre kopier
17:30 Tørfisk
19:30 Dodo and The Dodoes
21:30 Johnny Madsen med band
  2007 - 18. august
13:30 Mek Pek & Habbasutterne
15:15 Nikolaj & Piloterne
17:00 Krokodilerne
18:45 Sweethearts
21:00 Allan Olsen med band
23:00 Michael Falck & Boat Man Love
  2006 - 19. august
13:30 Anne Gadegaard (MGP)
14:30 Tørfisk
16:30 Bamses Venner
19:00 Krokodillerne - lokal band
21:15 Johnny De Luxe
23:15 Zididada
  2005 - 20. august
12:00 Queens Garden
13:15 Zee U
14:45 Rookies - lokal band
16:15 Michael Falch
18:15 Tørfisk
20:00 Zididada
22:30 Johnny Madsen
  2004 - 14. august
12:30 Rookies - lokal band
14:00 "Børnestjerne for en dag"
15:45 Tørfisk
17:45 Ib Grønbech m/band
19:45 Nikolaj og Piloterne
22:00 Johnny Madsen
23:30 Festival lukkede
  2003 - 16. august
13:00 Darkland - lokal band
14:00 Ann & Aberne
15:00 Tørfisk
16:30 Nørmølle
18:30 Sweethearts
21:00 Henning Stærk m/band
23:15 Dodo and The Dodo's
  2002 - 17. august
14:00 Opvarmning med lokale band
15:00 Muddi & Salamidrengene
16:15 Peter og De andre Kopier
18:00 Danser med Drenge
20:00 Johnny Nørmølle & Norfolk
22:00 Bamses Venner
  2001 - 18. august
14:30 Small Talk
15:30 Sweethearts
17:15 Trio 413
18:45 Nikolaj og Piloterne
20:30 Dodo and The Dodo's
22:00 Trio 413